Від 2010 року британська компанія Quacquarelli Symonds (QS), яка пропонує широкий спектр консультацій для охочих навчатися за кордоном, щорічно складає рейтинг The QS World University Rankings. В основі рейтингу – анкетування роботодавців та викладачів з усього світу. Цього року воно сягнуло понад 76 тис. представників академічної спільноти та понад 42 тис. респондентів-працедавців. На сьогодні QS оцінює понад 2 тис. інституцій, з яких визначає 800 найкращих.

QS World University Rankings – найпопулярніший рейтинг університетів у світі, розроблений для зручності студентів. Рейтинг базується на шести ключових показниках: академічній репутації (40% оцінки), репутації серед роботодавців (10%), співвідношенні кількості викладачів та студентів (чим менші групи, тим якісніше викладання) (20%), цитованості наукових праць у Scopus (20%) та частці іноземних студентів й викладачів (5%+5%).
Перші 400 університетів отримують власний номер у рейтингу. Інші виші включаються до груп. У новому рейтингу QS 2015/16, оприлюдненому у Глазго 15 вересня, КНУ імені Тараса Шевченка, як і торік, увійшов до групи вишів 421-430, що є найкращим результатом серед українських ВНЗ. Більшість українських вишів, на жаль, втратили свої позиції в рейтингу. Зберіг їх тільки наш університет. Натомість Харківський університет ім. Каразіна опустився на десять сходинок і перебуває на 491-500 місці. Серйозніше втратив позиції НТУУ «Київський політехнічний інститут», скотившись з 551-600 до 601-650 місця. Також до рейтингу потрапили Сумський державний університет, Донецький національний університет та Харківський політехнічний інститут – які займають позицію 700+.
Згідно з рейтингом QS 2015/16, перша трійка кращих вишів світу –   Масачусетський інститут технологій (МІТ), Гарвардський університет та університет Кембриджу.
Коментуючи світові рейтинги університетів, проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров зауважує підвищення показників КНУ імені Тараса Шевченка в інших світових рейтингах: «Цьогоріч директор-розпорядник Шанхайського рейтингу надіслав пропозицію КНУ взяти участь у «Шанхайському рейтингу». Ця пропозиція зумовлена тим, що, згідно методології Інституту вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун систематично проводиться моніторинг інших світових рейтингів. КНУ імені Тараса Шевченка вже кілька років динамічно покращує свої показники у студентозорієнтованому рейтингу QS World University Rankings. Ми були першими з українських вишів, увійшовши до нього.  Також університет прийняв пропозицію взяти участь  в одному з найбільш авторитетних рейтингів світу - Times Higher Education, який складає освітній додаток до британської газети «The Times».Рейтинг1