110-річчя від дня народження видатного українського вченого, члена-кореспондента НАН України, професора Наума Давидовича Моргуліса відзначили на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем.

Н.Д.Моргуліс – організатор і багаторічний керівник Київської наукової школи фізичної електроніки. Понад три десятиліття він працював в Інституті фізики Академії наук України, де створив і очолив відділ фізичної електроніки. Учений віддав багато сил створенню в Київському університеті спершу кафедри фізичної електроніки, а потім радіофізичного факультету, заснованого на її базі.
Меморіальна дошка встановлена в холі факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем його фундаторові – свідчення неоціненного вкладу Н. Д. Моргуліса в розвиток наукової школи фізичної електроніки в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

***

 

У нашому університеті відбувся Форум, приурочений  70-ій річниці депортації кримськотатарського народу з Криму. Модератор форуму проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Бугров запропонував гостям і учасникам переглянути перший художній фільм в історії кримськотатарського народу «Хайтарма», в оcнову якого автори поклали трагічну історію депортації кримських татар у повоєнний час. Присутні мали можливість поспілкуватися з режисером і виконавцем головної ролі Ахтемом Сеїтаблаєвим. У форумі також взяли участь почесні гості: голова департаменту медіа та інформації Земляцтва кримських татар у Києві Таміла Ташева, художник-кераміст Рустем Скібін, заслужена артистка АР Крим Ленара Османова, вчений-археолог Аліє Ібрагімова, політолог і співробітник Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

У рамках форуму в Галереї Актової зали Головного корпусу було також відкрито експозицію кримськотатарського мистецтва, в якій представлені роботи сучасних кримськотатарських майстрів та художників. В ній виставлено кераміку, графіку, чеканку, шовк, гарячий батік, ткацтво.