Ганна  ТОЛСТАНОВА,
старший науковий співробітник, начальник НДЧ

У 2015 році в Університеті вперше пройшов конкурс науково-дослідних робіт молодих учених. Згідно затвердженого «Положення про проведення конкурсу науково-дослідних робіт у категорії «Проекти молодих вчених», їх виконання та цільове фінансове забезпечення», загальний обсяг фінансування НДР для молодих учених встановлено не менше, ніж 5%  від загального фінансування, доведеного МОН до Університету для виконання фундаментальних і прикладних досліджень.
Одна з основних вимог –  керівником проекту може бути кандидат наук віком до 35 років або докторант/доктор наук віком до 40 років. Виконавці проекту – студенти, аспіранти, спеціалісти, наукові співробітники віком до 35 років.
У першому конкурсі  взяли участь 19 проектів команд молодих учених Університету, які пройшли незалежне оцінювання експертною комісією при Міністерства освіти і науки України. За результатами конкурсу було профінансовано 9 найкращих проектів. Важливість такої події для молодих учених та визнання її значимості підкреслює той факт, що ідея даного конкурсу підхоплена МОН України і нині перебуває на стадії імплементації на державному рівні.
Закінчується рік, і команди молодих науковців готові поділитися своїми науковими результатами та враженнями. Сьогодні про свій проект розповість Тимофій Ніколаєнко.