На факультеті інформаційних технологій пройшов І етап Всеукраїнської олімпіади за спеціальністю «Управління проектами». Його проводила кафедра технологій управління. Крім студентів магістратури управління проектами, в олімпіаді взяли участь студенти й інших факультетів, зокрема механіко-математичного та кібернетики. Цікаво, що спонсором проведення олімпіади була компанія «Цеппелін Україна», до завдань кадрової політики якої входить пошук та підтримка талановитої молоді. Перспективні молоді керівники проектів уже залучаються компанією до управління реальними масштабними проектами, в тому числі й міжнародними.

На першому етапі Всеукраїнської олімпіади учасникам запропоновано виконати три завдання з управління проектами та пройти комп’ютерне тестування. Перше завдання було творчим. Учасникам олімпіади була запропонована реальна ситуація, пов’язана з реалізацією проекту створення інформаційного порталу підприємства. Викликом для олімпійців стала розробка комплексу моделей управління цим проектом. Друге завдання – ситуаційне. Учасникам потрібно було скласти фрагмент календарного плану певного проекту, побудувати графік його базової вартості та провести моніторинг виконання, а також визначити відхилення від планового графіку та спробувати коректно їх ліквідувати. Це завдання виконувалося в комп’ютерному класі з використанням сучасних інформаційних технологій управління проектами. Щодо третього завдання, то для його розв’язання учасники мали проявити не тільки глибокі теоретичні та практичні навички, а й аналітичне мислення. На вирішення цих завдань відводилося три години.

Останнім випробуванням для олімпійців було комплексне комп’ютерне тестування. Учасникам запропоновано відповісти на 60 запитань, які вимагали знань методології управління проектами, а саме методів планування, створення проектних команд та управління персоналом проекту, побудови портфеля проектів, управління ризиками, якістю, закупівлями тощо. На кожну відповідь відводилась одна хвилина.

Стомлені, але задоволені учасники розійшлися під вечір, а журі почало оцінювати результати.

До роботи оргкомітету та журі олімпіади були залучені відомі, визнані в Україні та за кордоном фахівці з управління проектами, співробітники факультету та науковці кафедри технологій управління. Журі високо оцінило знання та практичні навички учасників, рівень володіння ними сучасною методологією та інформаційними технологіями управління проектами.

А тепер про головне – про переможців. Як і очікувалося, краще за всіх проявили себе магістранти з групи УП-11, які навчаються за спеціальністю «Управління проектами». Найкращим керівником проектів стала Жанна Масленникова. Друге місце поділили Наталія Бойко та Антон Миколенко. А третє –Любомир Смага та Сергій Ткаченко. Усі переможці візьмуть участь у другому етапі Всеукраїнської олімпіади.

Наступного дня було оголошено результати та відбулась урочиста церемонія нагородження переможців. У церемонії нагородження взяли участь усі учасники олімпіади, керівництво факультету, експерти журі та представники дирекції спонсора. Декан факультету професор Ю.М.Тесля вручив переможцям першого етапу Всеукраїнської олімпіади дипломи першого, другого та третього ступенів, а керівники компанії «Цеппелін Україна» подарували цінні призи.

Побажаємо дальших успіхів та перемог учасникам олімпіади!

 

В.МОРОЗОВ,

завідувач кафедри технологій управління