афганНа державному рівні цьогоріч в Україні відзначали 30-ту річницю виведення військ з Афганістану. 160 тисяч українців пройшли суворі випробування тією війною і залишили нам приклад стійкості та бойового побратимства.
Урочисті заходи із вшанування подвигу учасників афганської війни відбулися у Мистецькому салоні нашого Університету.
– Незважаючи на неоднозначне ставлення до подій більш ніж тридцятирічної давнини, ми повинні пам’ятати уроки тієї війни, – звернувся до присутніх ректор Леонід Губерський. – Тому маємо з великою шаною ставитися до тих, хто виконував свій обов’язок. Якби ми не поважали їх ратний подвиг тих часів, не було б кому сьогодні захищати Україну на сході.
Присутні викладачі, студенти і співробітники тепло вітали 22-х учасників бойових дій в Афганістані, які працюють нині в КНУ на різних посадах. За особливу мужність при виконанні військового обов’язку, участь у патріотичному вихованні молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав їх було відзначено Подякою ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Урочисті заходи продовжилися концертною програмою за участі студентів КНУ та Київського інституту музики імені Р. Глієра. Представники студентського самоврядування, Ради ветеранів, викладачі й співробітники Університету поклали квіти до Меморіального комплексу пам’яті воїнів України, полеглих в Афганістані.