Китайська Мрія 2Макар таран,
доцент

Богдан Гаврилишин, один із всесвітньовідомих та успішних українців неодноразово повторював, що «все починається з великих мрій… Надзвичайне – можливе, якщо ви лише відчуєте цей стан…» І насправді, життя доводить, що людство змінюється, наповнюючись новими ідеями та рішеннями під впливом мрій, ідей, але неодмінно також і дій.
Європейська мрія української молоді, попри страшні й криваві спроби сусідньої імперії її знищити, все ж поступово втілюється в реальність. Стати частиною європейської сім’ї народів не означає замкнутися в новій хаті, створити собі нові межі. Навпаки, європейськість – це нове розуміння своєї ідентичності в новому світі, в якому діалог та взаємовплив між народами, цивілізаціями взаємозбагачує, дає нові можливості і шанси для розвитку. Це вивчення досвіду успішних країн, які також свого часу долали певний історичний фаталізм, коли мало хто вважав, що вони здатні до успіху.
Протягом трьох років на історичному факультеті успішно розвивається освітня програма «сходознавство». Вона покликана забезпечити суспільний, політичний і економічний попит на унікальну групу спеціалістів, для яких володіння китайською, турецькою чи арабською мовами поєднуватиметься з глибоким розумінням історії та культури відповідних країн. Історики-сходознавці мають стати своєрідним містком взаєморозуміння та співробітництва між нашою країною та країнами тюркомовного, арабомовного світів, а також Китаю.
«Китайська мрія» як ідея успіху на основі праці та поваги до власної ідентичної традиції вже перетворилася на широковживану формулу, конкуруючи з поки більш поширеною «американською мрією». Успішність Китаю стала головною принадою для стрімкого збільшення кількості студентів, які вирішили вивчати китайську мову. Для них Китай уже не просто асоціюється з економічною та культурною величчю, але й країною, де людина може досягти реалізації своїх життєвих планів у тій чи іншій сфері.