Ольга ГУСЄВА,
студентка,
історичний факультет

Майдан, початок АТО та російсько-українська війна  стали предметом зацікавлення наших німецьких колег із Мюнхенського університету імені Людвіга-Максиміліана – істориків, славістів, юристів та економістів. У рамках німецько-українського проекту «The New Solidarity in Ukraine» до нашого університету  нещодавно завітала група студентів. У рамках програми EVZ «German-Ukrainian Meeting of Youth» п’ять команд доклали неабияких зусиль, аби втілити в життя проект методами «усної історії»(оral history).
Висока мета наукового проекту – зрозуміти нову солідарність, яка зародилася серед українців під час Майдану. Для цього залучили низку яскравих діячів волонтерського руху в Україні.
Перед студентами України та Німеччини постало непросте завдання: використовуючи методологію «оral history», створити розлогі, інформативні, якісні та науково грамотні відеоінтерв’ю з громадянами, які нині представляють нову генерацію українського суспільства.
Перший етап проекту – напрацювання джерельної бази – пройшов у Києві. Упродовж другого етапу, який відбудеться в Мюнхені, на учасників чекає аналітична робота: детальний розбір інтерв’ю, безпосередній аналіз інформації та написання фінального есе. Крім результату, що буде опублікований у блозі «New Solidarity in Ukraine», напрацьована джерельна база у вигляді професійних відеоінтерв’ю переміститься до архіву «Центру усної історії» при історичному факультеті КНУ та буде доступною для всіх.

3 шпальта МайданДовідка:
Усна історія — новий науковий напрям в історії, що інтенсивно розвивається з другої половини XX ст. Метод дослідження усної історії –  глибинні інтерв’ю біографічного характеру (як правило, із застосуванням аудіо- та відеотехніки), за допомогою яких здійснюється фіксування суб’єктивного знання окремої людської особистості про епоху, у якій вона жила.