хімікДемид МИЛОХОВ, Тетяна КЕДА,
хімічний факультет

Понад 150 школярів із усіх регіонів України з’їхалися до Києва, аби взяти участь у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з хімії, до організації якої долучився Університет. Хімічний факультет КНУ став однією з локацій змагань.
На урочистій церемонії відкриття олімпіади проректор із наукової роботи КНУ Віктор Мартинюк побажав учасникам якнайкраще проявити всі свої здібності й знання.
Учасники працювали за насиченим розкладом, виконували завдання теоретичних і експериментальних турів, над якими задовго до початку працювала висококваліфікована команда викладачів, вчителів і науковців. Окрім того, співробітники КНУ підготували для юних хіміків насичену пізнавально-розважальну програму. Зокрема, наймолодші учасники – учні 8-х і 9-х класів – після виконання практичних завдань у лабораторіях факультету мали чудову нагоду ознайомитися з експонатами Зоологічного музею Університету, побачити реконструкцію хімічної лабораторії XIX століття в Музеї історії КНУ й почути розповідь Людмили Круглової про меморіальний кабінет всесвітньовідомого вченого-хіміка, професора Сергія Реформатського.
Варто відзначити не лише жагу до знань школярів-олімпійців, а й їхні вміння, старання і наполегливість у боротьбі за нагороди. Окрема подяка вчителям хімії за високий рівень підготовки учнів. На урочистому закритті змагань дипломами переможців були нагороджені найкращі. За результатами командної першості, кубок олімпіади цього року отримала команда Львівської області.
Колектив хімічного факультету Університету переконаний, що участь у фінальному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та проведені в КНУ насичені дні змагань надовго запам’ятаються юним дослідникам.