Тижневик хімічного світу, який висвітлює новини й глобально охоплює наукові, технологічні, освітні, ділові та державні аспекти хімії – Weekly news magazine of the chemical world – присвятив статтю роботі, опублікованій в одному з найбільш рейтингових журналів з хімії (ІФ понад 11) – Angew. Chem. Int. Ed. 2015, DOI: 10.1002/anie.201501529) старшого наукового співробітника кафедри аналітичної хімії нашого університету Павла Михайлюка.
Розроблений П. Михайлюком за сприяння всесвітньовідомої української хімічної компанії новий реагент для дифлуорометилювання вже привернув увагу дослідників міжнародних сільськогосподарських хімічних компаній, які хочуть його застосувати для своїх цілей, зокрема для отримання інсектицидів. У статті запропоновано новий і простий спосіб дифлуорометилювання піразолів. На думку фахівців ця робота викличе шквал наукових статей, які продемонструють нові можливості застосування запропонованого способу. На думку Гійома Бертона, лідера групи дослідження інсектицидів у Syngenta Crop Protection (Швейцарія), важливість розробленого реагенту для синтетичної хімії важко переоцінити.
У 2015 р. П.Михайлюк  отримав грант Марії Кюрі за програмою Горизонт 2020. У нинішньому році він виграв грант Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для проведення наукових досліджень і підвищення кваліфікації в Технічному елітному університеті Мюнхен (м.Мюнхен) у лабораторії професора Торстена Баха та Технічному університеті Берлін (м.Берлін) у лабораторії професора Неділько Буддіси.
На початку 2015 р. П.Михайлюка було нагороджено премією НАН України за найкращу наукову роботу серед молодих учених.

О.ЗАПОРОЖЕЦЬ,

завідувачка кафедри аналітичної хімії