мавританіяВасиль ЗАГНІТКО,
ННІ «Інститут геології», професор

У суворих умовах пустелі Сахара, серед піщаних барханів і чорних скель тривало відрядження групи науковців Інституту геології. Нещодавно ми з колегами – доцентами Іваном Віршилом  та Дмитром Кравченком – проводили пошукові та розвідувальні геологічні роботи на вміст урану за запрошенням фірми, що займається вивченням та освоєнням надр Мавританії. На території  Ісламської республіки Мавританія останнім часом відкрито багаті родовища золота, міді, заліза тощо.
Це був не перший виїзд наших науковців у ці місця. Раніше ми вже проводили тут пошукові дослідження, результатом яких стало визначення місць підвищеної концентрації урану. На нинішньому етапі мали провести більш детальні пошукові та розвідувальні роботи: проходження канав, шурфів, свердловин та відбір представницьких проб для оцінки масштабів зруденіння. Виявилося, що це зруденіння вкрай нерівномірно розсіяне в породах. Ми відібрали близько тисячі проб, а кінцевим результатом має стати підрахунок запасів урану та супутніх компонентів на досліджених ділянках.
Окрім основних робіт ми провели також допоміжну геологічну зйомку території, оскільки детальних геологічних  карт цього району не існує, а без них неможливо коректно оцінити перспективи подальших робіт. Після проходження багатокілометрових пішохідних маршрутів виявили раніше невідомі для цього району цікаві мінеральні прояви, зокрема берилу та турмаліну.
Пустеля – це особливий світ, де все незвичне для європейських жителів: і горді, неквапливі верблюди, які ходять самі, без пастухів, і лисиці та зайці, які невідомо як виживають в таких умовах, і голодні птахи, які навіть звуки рідко подають, зберігаючи енергію. Спостерігали ми й дуже рідкісне явище в пустелі – дощ, який тривав майже дві доби. Але ні дощ, ні пекуче сонце, яке з’явилося наступного дня, не завадили нам успішно провести заплановані роботи.
Замовники робіт залишилися задоволеними, тож підписали угоду на продовження супроводження геологічних робіт із пошуків родовищ урану на цих, а в перспективі й на інших ліцензійних ділянках Ісламської Республіки Мавританія.