СамойленкоЗавідувачеві кафедри математичної фізики механіко-математичного факультету професорові В.Г.Самойленку виповнилося 60 років.
В.Г.Самойленко – відомий учений, представник Київської наукової школи нелінійної механіки, заснованої М.М. Криловим і М.М. Боголюбовим. Його творчий доробок налічує понад 280 наукових праць, серед яких дві фундаментальні монографії і близько 160 наукових статей. Наукові інтереси Валерія Григоровича стосуються багатьох проблем сучасної математики, де він отримав низку оригінальних наукових результатів пріоритетного характеру. Його науковій творчості властива широта тематики, різноманіття методів дослідження, постійне прагнення до пошуку нових ідей. Він збагатив науку визначними здобутками в теорії аналітичних і якісних методів аналізу нелінійних систем, теорії хвильових процесів у неоднорідних середовищах, отримав цікаві результати з теорії імпульсних систем, теорії нелінійних інтегрованих систем. Свідченням високого міжнародного визнання його наукових досягнень є численні запрошення читати лекції й виступати з науковими доповідями в провідних університетах світу.
В.Г.Самойленко народився в Херсонській області. Завдяки математичним здібностям його в 1969 році запросили до Республіканської школи-інтернату фізико-математичного профілю при КДУ ім. Т.Г. Шевченка. Подальшу освіту він здобув на механіко-математичному факультеті Київського університету. Ще студентом почав займатися науковими дослідженнями. Після закінчення з відзнакою університету працював в Інституті математики НАН України, де успішно захистив кандидатську й докторську дисертації.
У 1997 році Валерій Григорович повернувся на механіко-математичний факультет, де протягом 16 років очолює кафедру математичної фізики. На посаді професора кафедри математичної фізики, а з 1998 року – її завідувача, повною мірою проявився його талант педагога, вихователя студентської молоді та науковців високої кваліфікації. За його ініціативи запроваджено низку нових нормативних і спеціальних курсів навчальних дисциплін для студентів механіко-математичного факультету. На кафедрі впродовж багатьох років активно працює науковий семінар, яким він керує разом з професором Т.А.Мельником.
В.Г.Самойленко щедро ділиться своїми знаннями, своєю педагогічною майстерністю і досвідом наукової роботи з молодими викладачами і аспірантами, підготував 9 кандидатів наук. Його вихованці й молоді вчені кафедри відзначені премією Президента України для молодих учених (2005, 2009, 2014), Грамотами Президії НАН України, багатьма іменними стипендіями.
Плідну науково-педагогічну роботу Валерій Григорович успішно поєднує з активною науково-організаційною діяльністю: він організатор багатьох міжнародних наукових конференцій, учений секретар секції математики і механіки Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, вчений секретар експертної ради з математики і механіки МОН України тощо. Крім того, він є членом редакційних колегій багатьох наукових видань.
В.Г.Самойленко удостоєний Республіканської премії ім. М. Островського, премії НАН України імені В.М. Хрущова, премії НАН України імені М.В. Остроградського, нагороджений рядом Грамот.
Колеги поважають Валерія Григоровича за чесність, порядність, принциповість і справедливість.
Колектив механіко-математичного факультету вітає ювіляра з 60-річчям і щиро бажає міцного здоров’я, нових успіхів у його багатогранній діяльності та здійснення всіх творчих задумів !
Колеги