ПолякиВолодимир Литвиненко

– Добра співпраця зближує не лише університети, а й народи, – підкреслив Тадеуш Валяс, проректор Університету імені Адама Міцкевича під час візиту до КНУ у рамках святкування 185-річчя. Наші Університети пов’язує багаторічна освітня співпраця, програми академічних обмінів, подвійних дипломів та плідні наукові дослідження.
Візит делегацій університетів Республіки Польща розпочав ювілейний тиждень у КНУ імені Тараса Шевченка. На урочистих заходах польські університети-партнери представляли проректор університету імені Адама Міцкевича у Познані Тадеуш Валяс та директор Центру Східної Європи університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні Валентин Балюк.
Під час зустрічі польських колег з ректором Леонідом Губерським сторони підсумували здобутки та обговорили нові напрями співпраці між університетами. Зокрема, Леонід Губерський зазначив: «Під час нещодавнього ІІ польсько-українського ректорського семінару, що проходив на базі Шевченкового університету у Києві, учасники акцентували, що і перед українськими, і перед польськими освітянами постають однакові виклики, зокрема, глобалізація освітнього простору.
Про історичні взаємини України і Польщі, що часто стають об’єктами гібридного впливу, а також про те, як їх гуманізувати, говорили на засіданні круглого столу «Роль університетів в українсько-польських відносинах» за участі польських колег.
Модератором круглого столу виступив проректор Володимир Бугров, який у вітальному слові наголосив на місії українських і польських університетів у державотворчих процесах та їх стратегічній ролі у вирішенні складних питань, що стоять перед нашими державами.
Звертаючись до учасників круглого столу, професор Тадеуш Валяс підкреслив: «Від першого візиту в Інститут журналістики наші університети домовилися про обміни студентами, які переросли у багаторічну плідну співпрацю та започаткування програми подвійних дипломів».
Про роль українсько-польських відносин говорив і професор Валентин Балюк: «Польський та український народи об’єднані спільною історією, а багатолітні традиції співпраці університетів сприяють конструктивному діалогу та порозумінню».
Народний депутат Микола Княжицький зауважив, що Україна і Польща історично покликані бути союзниками, а професор Іван Патриляк нагадав, що історія Шевченкового університету бере витоки з польського навчального закладу. На думку директора Інституту світової політики Євгена Магди, ми часом перебуваємо в ілюзії, ніби все одне про одного знаємо, але це не так. Історичні взаємини наших країн часто стають об’єктами гібридного впливу.
Тематика заходу викликала активне обговорення, а участь студентської молоді надало жвавості дискусії.