Під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо» пройшов у нашому університеті День пам’яті та примирення, відзначили 70-ту річницю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ту річницю завершення Другої світової війни.

Напередодні на факультетах та в інститутах організували відвідини інвалідів війни, сімей загиблих воїнів, дітей війни. Чимало студентів узяло участь у конкурсі творчих робіт «Війна очима молоді», роботи переможців якого надруковано в святковому випуску газети «Київський університет».

Студенти під керівництвом викладачів упорядковували поховання воїнів, загиблих викладачів, співробітників університету.

В університетських соцмережах відбувся масштабний флеш-моб «Теплий спогад»,  який зібрав спогади та фото учасників Другої світової – викладачів та співробітників КНУ, прадідусів та прабабусь студентів.

Настільки ж по-сучасному – через соцмережі – збиралися студенти на організовану Радою ветеранів війни та праці екскурсію по лінії оборони Києва. Назбиралося до сотні учасників – студентів різних факультетів, курсантів ВІКНУ, співробітників університету. Екскурсію проводили наші студенти-представники Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» та молодіжної громадської організації «Червона зірка». Саме ці хлопці й дівчата, вбрані в однострої часів Другої світової, створювали відповідний настрій і занурювали в історичну атмосферу. А історичні екскурси Сергія Мухіна, Антоніни Когут та Євгена Шупика дорогою та на місцях дислокації в липні 1941 року батальйонів, сформованих з викладачів, студентів і співробітників університету, довершували справу.

Учасники поїздки відвідали три вогневих точки (ДОТи) – № 179, 180 та 181 – Київського укріпрайону, біля одного з них провели мітинг, де вшанували пам’ять усіх полеглих у боях та поклали квіти.

- Бліцкриг Вермахту зірвали саме кияни, коли тримали тут оборону впродовж 72 днів, – зауважив у своєму виступі голова Ради ветеранів професор Б.О.Цудзевич. – Не 2-3 дні, а більше двох місяців ціною неймовірних утрат наші захисники стримували ворога на підходах до Києва. «Перемога або смерть!» було гаслом ополчення столиці.

- А чи могли ми кілька років тому бодай уявити, що онуки тих, хто боронив Київ у 1941-му, будуть нині по різні боки фронту! – повернув нас до реалій сьогодення в своїй промові проректор В.А.Бугров. – Але Україна в нас одна, тож маємо її захищати.

Пам’яті тих, хто загинув на цьому полі на підступах до столиці України 1941 року, духовий оркестр ВІКНУ виконав «Смуглянку» – цей гімн життя із найправдивішого фільму про Другу світову.

Пісні воєнного часу лунали в фойє Головного корпусу для всіх, хто прийшов наступного дня вшанувати пам’ять загиблих викладачів і студентів університету. Тут же на великому плазмовому екрані демонструвалися архівні фото викладачів і студентів – учасників війни. Пам’ять полеглих ушанували покладанням квітів до Пам’ятного знаку викладачам, співробітникам і студентам університету, які загинули в роки Другої світової війни.

165391815У церемонії взяли участь ректор університету Леонід Губерський,  ветерани, члени ветеранської організації, проректори, декани, заступники деканів з виховної роботи, студенти, аспіранти та співробітники.  Курсанти Військового інституту університету несли біля Пам’ятного знака почесну варту.

Пам’ятні заходи завершилися музично-театральною постановкою, присвяченою 70-річчю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

А наступного дня, 9 травня, духовий оркестр Військового інституту нашого університету взяв участь  у загальнодержавному  заході – марші військових оркестрів багатьох країн Європи.