ТаційВітаємо зі славним 75-річчям почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка ректора Національного юридичного університету  імені Ярослава Мудрого Василя Яковича Тація.

 

Василь Якович Тацій  – відома постать в українській державі. Академік НАН України, президент та дійсний член (академік) Національної академії правових наук України.

Практично кожен законопроект в Україні створюється за участю членів Академії та наукових співробітників її установ. Велику увагу В. Я. Тацій, як президент Академії, приділяє співпраці з іншими навчальними та науковими закладами України. Так, Національна академія правових наук України активно співпрацює з юридичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Величезний внесок зробив В. Я. Тацій у розвиток Національного юридичного університету, який очолює. Сьогодні це провідний юридичний виш України, який готує висококваліфіковані кадри для різних сфер юридичної практики.

Протягом свого існування університет залишається осередком юридичної думки, отримав визнання в Україні та за її межами. Василь Якович Тацій – талановитий науковець. Він – автор понад 500 наукових праць. Серед його наукових інтересів – кримінальне право, конституційне право, проблеми теорії держави і права.

Під його редакцією у 2008 р. було опубліковано фундаментальне п’ятитомне видання «Правова система України: історія, стан та перспективи», присвячене проблемам становлення національної правової системи, яка відповідала б високим критеріям гуманізму та демократії. Авторів видання відзначено Державною премією в галузі науки і техніки.

Василь Якович Тацій проводить значну громадську роботу. Він – член ряду президентських та урядових комісій, громадських організацій.

Василь Якович опікується проблемами дитинства, сирітства, соціальної незахищеності, сімейних негараздів. За його активної участі на Харківщині розпочався рух меценатської підтримки дитячих навчальних закладів для дітей-сиріт. Він став ініціатором створення в 1997 р. Харківського обласного вищого гуманітарного училища для дітей-сиріт і дітей з неблагополучних і соціально незахищених родин.

За вагомі заслуги перед наукою і державою В. Я. Тацій удостоєний звання Героя України з врученням ордена Держави, відзначений багатьма державними нагородами.

Колектив Київського національного університету щиро вітає В.Я.Тація з 75-річчям, зичить доброго здоров’я, активного творчого довголіття, нових досягнень у своїй багатогранній діяльності на благо України. Многая літа!