МордвинцевВ’ячеслав Мордвінцев,
професор історичного факультету

65 років відділяє нас від згуртування фронтовиків у організацію, що нині називається Радою ветеранів Університету. У різні роки до її складу входили ветерани, чий життєвий шлях був взірцем відданості своїй справі. Сьогодні громадське об’єднання, яке очолює Федір Кирилюк, продовжує і розвиває усталені традиції шляхом ефективної взаємодії ветеранів різних поколінь. Ветерани праці, учасники Другої світової війни, учасники бойових дій на території інших держав та ветерани АТО докладають чимало зусиль для забезпечення життєдіяльності Університету, підготовки фахівців у галузі освіти і науки.
Рада ветеранів ініціювала низку заходів, присвячених урочистим подіям та історичним постатям. Традиційно, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні, а тепер і полеглих на Майдані та в АТО воїнів, які віддали своє життя за свободу, гідність і майбутнє України, представники трудового колективу покладали квіти до Пам’ятного знаку, скульптури-символу «Навала», Пам’ятного Хреста Героям Крут, Меморіалу Героям Небесної Сотні. Ветеранів запрошували на концерти, тематичні виставки, урочистості з нагоди національних свят. організовували екскурсії до Ботанічного саду, Астрономічної обсерваторії, Національного музею Тараса Шевченка, Історичного музею Києва, Національного військово-історичного музею України.
Щодо патріотичного виховання, то тут активна роль належить учасникам бойових дій в АТО. Крім офіцерів Військового інституту, 18 співробітників Університету отримали бойовий досвід на Сході країни. Вони виявили бажання створити спілку учасників бойових дій у складі єдиної організації ветеранів Університету. Разом зі студгвардійцями проводили навчальні тренінги, організовували зустрічі зі студентами, круглі столи, польові виїзди, курси санітарної підготовки, спортивні змагання пам’яті кіборга Святослава Горбенка, брали участь у Всеукраїнських навчаннях сил територіальної оборони.
У тісній співпраці з Радою ветеранів працює Музей історії Університету, директор якого Людмила Круглова проводить колосальну профорієнтаційну, національно-патріотичну, пошукову та історико-меморіальну роботу.
Про єдність поколінь ішлося на зустрічах, присвячених Дню пам’яті та примирення, Дню ветерана України, Дню захисника України. Ветерани були відзначені грамотами й подяками ректора за багаторічну працю, патріотизм та участь у вихованні молоді.
Ініціювала Рада ветеранів і проведення двох Громадянських форумів. На секціях презентували проекти, що здійснюються на громадських засадах, обговорювали освітньо-наукові ініціативи, роль самоврядування, створення волонтерських майстерень та проблеми організації громадських заходів.
ветеранська організація сприяє вирішенню питань соціально-психологічного захисту працюючих і непрацюючих ветеранів, шукає різні форми взаємодопомоги й подальшого розвитку громадського життя.