mobilchenko3Ольга СЕМИЛЯК

Сучасний український студент – щасливчик. Він може і закордонні виші пізнати, навчаючись одночасно в українському, і самостійно обирати додаткові дисципліни. А як справи з цим у нашому Університеті? Розповідаємо.

Про вільний вибір
навчальних дисциплін

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» кожен студент має можливість вільно обирати 25% навчальних дисциплін. Дозволяється навіть записуватися на курси, які викладають в іншому університеті. Головне – потім принести академічну довідку до свого університету.
Як зауважив проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, спочатку кожен факультет чи інститут формує переліки дисциплін для вільного вибору. Їх можна знайти в інформаційній системі Triton Student, де кожен студент отримує індивідуальний кабінет. Маючи перед собою величезний вибір цікавих предметів, він може порадитися із заступником  декана чи своїм куратором (тьютором) щодо того, який з них буде корисним для його професійного зростання. Обирати додаткові навчальні дисциплін можна з другого курсу. Впродовж першого студент визначається зі своїми потребами, а вже навесні другого року навчання здійснює свій вибір.

Академічна мобільність –
додаткова можливість

Глобалізація освіти дарує студентам безліч можливостей. Болонський процес не лише дозволяє бути вільним у виборі спеціальностей, а й дарує шанс навчатися в різних університетах світу. Академічна мобільність – чудова альтернатива пізнати особливості навчального процесу іноземних вишів, осягнути культуру  й звичаї інших країн.
У нашому університеті працює Відділ академічної мобільності, який займається моніторингом міжнародних навчальних програм. До речі, за минулий навчальний рік учасниками програм академічних обмінів стало більше двох тисяч студентів, викладачів та співробітників КНУ.
«Ми показуємо тим, хто не вірить, що реально навчатися чи стажуватися безкоштовно в найкращих вишах світу, можливо отримувати хорошу стипендію і бути забезпеченим під час навчання за кордоном», – розповідає начальник Відділу академічної мобільності Оксана Данильченко.
Працівники відділу також організовують для студентів лекції, тренінги та зустрічі з учасниками і представниками офісів міжнародних освітніх програм. На таких заходах детальніше розповідають про навчальні можливості, діляться порадами, як правильно готувати і подавати документи, як поводитися на співбесіді, аби та пройшла успішно, а також інформують, де можна підготуватися до складання TOEFL, IELTS – міжнародних тестів з англійської мови.
Цікаво, що у міжнародних програмах можуть брати участь не лише студенти денної форми навчання, але й викладачі і навіть співробітники Університету.

Про актуальні пропозиції для стипендіатів

Престижними і популярними є програми Erasmus+, DAAD, Fulbright, Campus France, програма для дослідників Carnegie.
Люблять їх студенти та викладачі через те, що вони забезпечують учасників хорошими стипендіями, компенсують витрати за перельоти, проживання та харчування. Словом, створюють усі умови, для навчання з насолодою.
Втім, усі ці програми вимагають після закінчення навчання  повернутися додому. Адже Україні завжди потрібні розумні люди зі свіжим поглядом і свіжим досвідом, привезеним з-за кордону.  «Ваш досвід потрібен Україні!» – таким є девіз Відділу академічної мобільності.

Про трансфер навчальних досягнень

Одна із умов академічної мобільності – визнання результатів навчання. Тобто, якщо студент навчається за кордоном за програмою кредитної мобільності, то в рідному університеті визнають результати навчання, отримані в іноземному виші. І ці нюанси, як зауважила Оксана Данильченко, обов’язково узгоджуються до поїздки.