лінгвістикаОксана ЗУБАНЬ,
Інститут філології

Прикладна лінгвістика в освітянському просторі України має багато напрямів, одним із яких є молода і перспективна галузь – комп’ютерна лінгвістика, що виникла і плідно розвивається на запит інформаційного суспільства.
Нещодавно у Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Прикладна лінгвістика». «Львівська політехніка» уже вдруге гостинно приймала учасників олімпіади, яка пройшла у 2 тури: I тур – тестування та виконання завдань із використанням програмних засобів для опрацювання природної мови; ΙΙ тур – представлення результатів наукового дослідження у галузі прикладної лінгвістики.
Наш університет на змаганнях представляли студенти Інституту філології Павло Кучмійчук та Богдана Романюк, які продемонстрували відмінні знання та високі наукові здібності у галузі комп’ютерної лінгвістики. Лідером в обох турах олімпіади став Павло Кучмійчук із науковим дослідженням «Автоматичний аналіз значущості заголовків інтернет-новин» і здобув 1-ше місце. Богдана Романюк посіла 5-те місце і відзначена грамотою за краще дослідження в галузі лінгвістичних інформаційних технологій «Автоматичний аналіз вербальної та піктограмної структури українськомовних інтернет-текстів».