KNU_5317Березневе засідання Вченої Ради нашого університету розпочалося хвилиною мовчання на вшанування пам’яті загиблих активістів під час збройного протистояння у Києві 18-21 лютого 2014 року, потім фольклорний гурт «Гуляйгород» Інституту філології виконав поминальний псалом. Члени  вченої Ради  слухали його стоячи.

Ректор КНУ академік Л.В.Губерський висловив глибоке занепокоєння подіями, які відбуваються в Криму і зачитав проект Вченої Ради університету та проекти звернень Спілки ректорів ВНЗ України до керівників усіх вишів України та до Спілки ректорів Росії із закликом різко засудити насильницькі й неправомірні дії уряду Російської Федерації на території України. Вчена рада університету підтримала проекти заяви та звернень і висловила ініціативу дати розгорнену фахову оцінку подій, які відбуваються зараз на теренах нашої землі, і оприлюднити її в ЗМІ з точки зору міжнародної юриспруденції.

Далі на засіданні Вченої ради були розглянуті такі питання:

І. Ректор університету Л.В.Губерський вручив диплом доктора філософських наук С.В.Руденку, а також привітав завідувача кафедри факультету кібернетики, члена Вченої ради університету О.Г.Наконечного з обранням на посаду Президента Академії ВШУ.

Ректор університету Л.В.Губерський вручив дипломи Лауреатам премії імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

ІІ.І. Члени Вченої ради розглянули питання про присвоєння вчених звань і ухвалили відповідне рішення.

ІІІ.І. З доповіддю «Науково-дослідницька робота в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: підсумки за 2013 рік і завдання на 2014 рік» виступив проректор з наукової роботи С.А.Вижва. Вчена рада постановила внести зміни та доповнення до змісту доповіді, взяти проект ухвали за основу, допрацювати її й подати на затвердження ректорові.

ІІІ.ІІ. Члени Вченої ради заслухали та обговорили інформацію проректора з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) І.О.Лютого про проект кошторису університету на 2014 рік. Після обговорення Вчена рада затвердила кошторис КНУ імені Тараса Шевченка на 2014 рік.

ІІІ.ІІІ. З інформацією про роботу Постійної комісії Вченої ради з питань перспективного розвитку виступив голова Постійної комісії Вченої ради О.І.Черняк. Члени Вченої ради схвалили роботу комісії.

ІV.І. Вчена рада підтримала пропозицію голови Постійної комісії Вченої ради з кадрових питань О.К.Закусила щодо нагородження Відзнакою Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) професора П.О.Беха та академіка Академії наук вищої школи України професора І.А.Шайкевича.

ІV.ІІ. Вчена рада ухвалила рішення підтримати кандидатури  вчених, які входять до авторських колективів інших установ, на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки.

Члени Вченої ради також розглянули й прийняли рішення з ряду інших питань.

Детальніше про роботу Вченої ради університету див.http://senate.univ.kiev.ua