24144854В Інституті філології пройшла Шоста міжнародна науково-практична конференція «Передові технології в галузі вивчення японської мови», організована КНУ імені Тараса Шевченка, Інститутом філології за сприяння Японської фундації.
Пленарне засідання відкрив проректор з міжнародних зв’язків університету професор Петро Бех. З вітальним словом виступив посол Японії в Україні пан Саката Тоічі. Він розповів про програму обміну студентами та науковцями між Японією та Україною. Зокрема наголосив, що планується збільшення кількості учасників програм стажування.
Начальник Відділу країн Східної Азії МЗС України Валерій Александрук  наголосив, що 20-річну плідну співпрацю Японії та України важливо й надалі поглиблювати, зокрема, в сфері політичного діалогу.
Завідувач кафедри китайської, корейської та японської філології, заступник директора Інституту професор Іван Бондаренко передав учасникам вітання від дирекції інституту й наголосив, що нинішня конференція є не одноразовим заходом, а гармонійним продовженням тижня японістики в Інституті філології, протягом якого відбувалася презентація книжок, написаних українськими японістами. Професор зазначив, що Україну та Японію об’єднують трагічні сторінки історії: атомна аварія, втрата територій країн. “Нехай краще нас об’єднує любов до сакури”, – підсумував Іван Петрович.
На пленарному засіданні виголосили доповіді доцент Львівської політехніки Мирон Федоришин та професор Токійського університету іноземних мов Сакамото Мегумі.
Далі конференція працювала в режимі секційних засідань.

 

Ірина Рибчак, Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов, прес-центр Інституту філології