InceputМикита ЧЕРЕПАНОВ,
студент,
Інститут журналістики

Ідея виконання інноваційних стартап-проектів об’єднала молодих науковців та студентів на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка в молодіжну бізнес-платформу Start-up Business Incubator KNU (скорочено SBI) .
Команда SBI  допомагає активним і підприємливим поринути в справжнє бізнес-середовище, приміряти на себе роль підприємця. Студенти в бізнес-школі можуть реалізувати свою ідею, використовуючи ресурсну підтримку Корпорації «Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка», а також  зібрати власну команду тих, хто повірить у них і їхню ідею, разом створити якісну бізнес-модель, орієнтовану на досягнення конкретних результатів.

Як працює
бізнес-школа SBI?
На першому етапі відбувається навчання за програмою інноваційного підприємництва і розвитку креативного мислення. На другий етап навчання потрапляють студенти з тими ідеями, які вони напрацювали. Тепер уже з них формують команди, які розробляють прототипи і бізнес-моделі. Надалі всі розроблені проекти пропонуються венчурним фондам та інвесторам. Команди, обрані інвесторами для фінансування, потрапляють з інвестиціями до бізнес-інкубатора, де будують компанію під дану бізнес-модель. Процес розробки в інкубаторі триває рік. Його головне завдання – отримання додаткових інвестицій.
У процесі навчання ідею доопрацьовують таким чином, щоб вона зацікавила інвестора. Бізнес-інкубатор дозволяє вивести ідею на рівень продукту. Якщо ідея здобуває інвестицію, інкубатор отримує певну частку прибутку компанії, стає її партнером, допомагає її розбудовувати.
Навчання в школі цього року безкоштовне. Відвідувати можна як повноцінний курс з отриманням сертифікату про закінчення, так і окремі, цікаві для кожного особисто, лекції.
Що дає молодій людині навчання
в бізнес-школі?
Тут  перш за все навчають основ бізнесу та підприємництва. Тут зможуть допомогти людині, яка має гарну ідею (а також розуміння того, що можна побудувати на її основі), але не має можливостей для розробки власного прототипу. Навчання у стартап-школі дає розуміння того, що таке інноваційне підприємництво, як створити стартап і як з ідеї будується компанія.
Під час навчання в бізнес-школі молоді люди слухають корисні лекції провідних практиків маркетингу і бізнесу про те, як розкрутити свої ресурси/послуги за мінімальних витрат, які типи реклами підійдуть для бізнес-моделей учасників школи, як навчитися основних навичок інтернет-маркетингу, де і як шукати партнерів для свого проекту тощо.

Перший випуск
17 грудня 2015 року в коворкінгу SBI відбулася церемонія першого випуску бізнес-школи студентів, які пройшли навчання за інкубаційною програмою StartUpStart.
Навчання проходило  із застосуванням технології «Business Model Canvas» за інкубаційною програмою «StartUpStart», мета якої – пройти повний цикл роботи над проектом свого стартапу: від бізнес-ідеї до початку реалізації бізнес-плану.
Координатором, консультантом і головним наставником роботи бізнес-школи став Вадим Горенко, стартап-консультант і бізнес-тренер, який спеціалізується на розвитку підприємницьких та менеджерських навичок у засновників стартапів і підприємців малого бізнесу.
Зазначимо, що студенти, які відвідували мінімум 90% всіх занять бізнес-школи, отримали іменні сертифікати. А три найкращі команди зможуть безкоштовно взяти участь у конкурсі «Битва стартапів», де презентуватимуть свої ідеї потенційним інвесторам.
Інформацію про діяльність бізнес-школи SBI ви можете відстежувати на сторінках школи в соціальних мережах ВКонтакте і Facebook.