ощадбанк на 2-3Секретами успіху у справі державної компанії України проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих внаслідок окупації Криму, поділився зі студентам юридичного факультету КНУ Голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний під час відкритої лекції.

Студенти змогли від першої особи дізнатися цікаві факти та важливі деталі процесу: як обирали стратегію та радника, як банк планує виконувати рішення. Адже справа є унікальною не тільки в українській, а й у світовій юридичній практиці. Ніколи раніше міжнародні арбітражні суди не виносили рішень в інвестиційних спорах стосовно територій, які за міжнародним правом належать одній державі, а реально захоплені і контрольовані іншою державою – державою-агресором.
Андрій Пишний розказав покроково, як вони з командою виконували найдрібніші процесуальні вимоги міжнародного права. Розповів, як важливо і важко робити вибір, коли перспектива успіху чи поразки на початку шляху становить 50 на 50. Лекція викликала захоплення у майбутніх правників, які довго не відпускали лектора, задаючи досить сміливі і мудрі питання, що стосувалися справи.
Наприкінці зустрічі Андрій Пишний згадав словами вдячності нині вже покійного свого наукового керівника – Лідію Воронову, професора юридичного факультету КНУ, яку справедливо вважають фундатором фінансового права в незалежній Україні.