Каф.серед.віків.2.Що робить кафедру історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету особливою? Її студенти та викладачі. Незважаючи на те, що нинішня назва кафедри була закріплена у 1947 році, вона продовжує традиції антикознавства та медієвістики Університету Святого Володимира.
На відзначення 70-річчя кафедри було проведено Міжнародну наукову конференцію «Суспільства давньої, середньовічної і ранньомодерної доби та їх цивілізаційна спадщина», що зібрала понад 100 учасників з України та світу. Круглий стіл був приурочений 100-річчю від дня народження професора Людмили Чиколіні. Секції конференції розкрили все різноманіття наукових напрямків, якими займається кафедра, – від історії перших цивілізацій Сходу до процесів модерної доби, від політичної історії, історії держави до проблем викладання історії в школах.
Завершувала святкування історична реконструкція «Середньовічне місто», що проводилася кафедрою вдев’яте. Ця вечірка у середньовічному стилі перетворила звичайну аудиторію Червоного корпусу на міську площу середніх віків з 12 локаціями, де поруч з рицарями, купцями зі Сходу, священиками, медиками, писарями, архітекторами, герольдами, майстрами одягу й обладунків були влаштовані танці й вистави, ігри та розваги. Усе це все масштабне дійство організоване студентами й викладачами історичного факультету, кафедри стилістики та мовної комунікації Інституту філології, кафедри загального мовознавства та класичної філології Інституту філології, учасниками Ансамблю давньої музики Костянтина Чечені, Асоціацією клубів із середньовічного бою «Айна Бера» та реконструкторами М. Цюцюрою, Я. Лимар, К. Ляшенко й іншими.
Студенти та викладачі кафедри, які вивчають основи історії людської цивілізації, натхненно працюють над новими науковими та творчими здобутками, не забуваючи про бентежну епоху сучасності, новітні тенденції та перспективи.