Під такою назвою в ННЦ «Інститут біології» пройшла V Всеукраїнська біологічна літня школа, для навчання в якій на основі попередніх заявок було відібрано 56 учнів 8–11 класів з усієї України. Більшість із них – учасники й переможці Всеукраїнських біологічних олімпіад, турнірів і конкурсів.

Біошкола1Упродовж тижня слухачі Школи відвідували лекції з вірусології та молекулярної біології, основ статистичного аналізу, фізіології та нейрофізіології, основ кладистики та систематики; пройшли 5 інтенсивних практичних курсів із зоології безхребетних, етології та екології, біохімії та молекулярної біології, зоології хребетних та палеонтології, мікробіології та імунології, фізіології людини і тварин. Заняття проводили досвідчені викладачі й аспіранти ННЦ «Інститут біології», члени журі Всеукраїнських біологічних турнірів і олімпіад.

Школярі навчилися препарувати безхребетних тварин, ознайомилися із сучасним мікроскопічним обладнанням, власноруч провели низку біохімічних реакцій, опанували техніку виготовлення мікробіологічних препаратів.

Організатори переконані, що Біологічна літня школа, робота якої сприяє професійній орієнтації школярів, пошуку талановитих юних біологів, а відтак – формуванню нового покоління науковців, продовжить свою роботу й надалі, отримуючи дедалі суттєвішу підтримку освітянських структур і щоразу більшу зацікавленість серед молодого покоління.

Наталія СКРИПНИК,

координатор Біошколи