DSC_6488Олександра КАСЬЯНОВА,
Інститут філології

У рамках заліку студенти-фольклористи здійснили реконструкцію обряду «дівич-вечір» за мотивами картини Володимира Маковського. Художник на картині зобразив традиційний весільний обряд – дівич-вечір, на якому на молоду одягали вінок, після чого вона прощалася з домом та подругами.
Як зазначили студенти-фольклористи, полотно Володимира Маковського фіксує моменти типового життя українців. Багатофігурність, яскравість барв – це картина побуту українців. Художник, як кажуть, просто вирвав момент із життя селян. Обличчя дівчат не прописані, тож засвідчують типовість. Після аналізу картини студенти оповіли про сам обряд та його особливості, відокремивши кілька його етапів.
А далі почалося неабияке етнодійство. Барвисті спідниці й білосніжні вишиванки, пісні, танці, одягання вінка – усе це наповнило кімнату живильною енергетикою.
– Це новий погляд на твір мистецтва, – зауважила завідувач кафедри фольклористики Олена Івановська. – Студентам вдалося оживити картину. За що дякуємо викладачам, які на практичних заняттях працювали з ними упродовж семестру. Сьогоднішня подія демонструє не просто знання студентів, а й те, що є нашою сутністю, нашою душею.
Зі словами подяки колегам виступив і професор Іван Павленко, який також закликав усіх збирати народний фольклор задля збереження нашої культурної спадщини.
– Від теорії до візуалізації образів – це шлях фольклористів, завдяки яким зберігаємо нашу самобутність, – відзначила заступник директора Надія Янкова.