Контактний пункт 2020У нашому університеті відкрито Національний контактний пункт Програми «Горизонт 2020» за напрямками «Дії Марії Кюрі» та «Майбутні і нові технології».
Програма «Горизонт 2020» – фінансовий інструмент реалізації флагманської ініціативи Європейського Союзу з метою зміцнення конкурентоспроможності Європи в глобальному вимірі, її економічного зростання та створення нових робочих місць. По суті, «Горизонт 2020» є не лише наступною Рамковою програмою після Сьомої рамкової програми з досліджень та технологічного розвитку. «Горизонт 2020» об’єднує Рамкову програму з досліджень та інноваційного розвитку, Рамкову програму конкурентоспроможності та інновацій та Європейський інститут інновацій та технологій.
Рамкова програма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» стартувала 2014 року і триватиме до 2020 року з загальним бюджетом приблизно 70 млрд. євро.
Національний контактний пункт (НКП) КНУ імені Тараса Шевченка входить у Національну мережу контактних пунктів.
Метою створення НКП є реалізація положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відповідно до Угоди між Україною та ЄС про наукове і технологічне співробітництво та з метою розширення участі української сторони в проектах програми «Горизонт 2020».
Серед напрямків роботи НКП – організація та проведення разом зі  службами Європейської Комісії за визначеним тематичним напрямом інформаційних днів, виставок, семінарів, конференцій, підготовка та надсилання інформаційних матеріалів, розміщення інформації на веб-сайті тощо.
Основні принципи роботи НКП: “навчання”,”видимість для всіх”, “інформативність”, “швидке реагування на пропозиції”.
Керівник НКП Програми «Горизонт 2020» за напрямками «Дії Марії Кюрі» та «Майбутні і нові технології» – доцент Галина Усатенко. galyna.usatenko@gmail.com +38 067 4466053