Відкрито сайт наукової теми «Художня індивідуальність Т.Шевченка і світовий літературний контекст» на сервері Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Мета його створення — популяризація наукової діяльності університету в Україні та світі, інформування аспірантів, викладачів, а також широкого кола користувачів мережі Інтернет про інноваційні пошуки й здобутки колективу наукових співробітників теми «Художня індивідуальність Т.Шевченка і світовий літературний контекст».

Наукові напрямки теми охоплюють дослідження поетичної та прозової творчості Т.Шевченка спільно з його мистецькою спадщиною та епістолярним доробком. Крім того, залучаються до новітнього аналізу Біблійні тексти, твори світової літератури. Науково-дослідна робота пов’язана з проблематикою досліджень НАН України та інших навчальних закладів України і зарубіжжя.

Наукові здобутки теми за період з 1 березня до 16 грудня 2014 p . відображено в ряді публікацій: Програма курсу «Тарас Шевченко і Київський університет» (для студентів усіх структурних підрозділів) (укладачі О.Сліпушко, А.Шаповалова), «Нескорений Тарас Шевченко : мистецька спадщина 1847-1861 рр.» (Передмова до видання : Ходімо дальше, дальше слава… Мистецька спадщина Тараса Шевченка 1847-1861 років. Рисунок, акварель, сепія, гравюра) (2014), низка статей у фахових виданнях України й світу, ювілейний випуск збірника «Шевченкознавчі студії».

У нинішньому році заплановано видати монографію «Художня індивідуальність Тараса Шевченка і світовий літературний контекст» українською та англійською мовами, посібник «Тарас Шевченко і Київський університет» для студентів усіх структурних підрозділів університету (автори:  професор О.М.Сліпушко, к.ф.н., А.О. Шаповалова).

О.Сліпушко,

науковий керівник теми,

завідувачка кафедри історії української літератури і шевченкознавства