Ця омріяна поїздка була спланована заздалегідь. Іноземці — слухачі відділення доуніверситетської підготовки факультету навчання іноземних громадян дізналися від своїх викладачів про дивовижний  куточок української землі, що приваблює туристів з усього світу. Національний дендрологічний парк “Софіївка” в Умані став метою екскурсійно-ознайомчої практики для понад 100 іноземних громадян, які вивчаючи українську та російську мови для подальшого навчання в українських вишах, прагнуть всеохопно пізнати Україну, її традиції та багатогранну культуру.

Дорога до Умані минула непомітно — в автобусі лунали веселі розмови та українські пісні. Найулюбленішу “Червону руту” співали майже без акценту.

“Софіївка” зустріла різноманіттям рукотворних краєвидів та ароматом рослин. Згрупувавшись у різномовні групи, іноземні студенти перевірили свої знання з української та російської, ловили кожне слово екскурсовода, ставили безліч запитань, жваво обмінювалися враженнями. Полонила їх історія створення парку: з особливим інтересом слухали вони про кохання графа Потоцького до дружини Софії, для якої він створив це диво. Таке кохання нікого не залишило байдужим. Усі припали до джерельця в печері (грот “Каліпсо”), що нібито здатне подарувати тому, хто з нього напився, таке ж сильне почуття. Хто тут побував хоч раз – неодмінно захоче сюди повернутися. Бо такої краси — і природної, і створеної руками  людини – на світі зосталося мало.

Незабутньою стала прогулянка на човнах підземною річкою Стікс, що, за легендою, звільняє від будь-яких гріхів. Усі ці приємні моменти багаторазово, в різних ракурсах зафіксовані на фото та відео. Сьогодні в різних частинах світу ними милуються батьки майбутніх іноземних абітурієнтів. Вони не тільки раді за своїх дітей, а також відкривають для себе Україну.