IMG_3021Прес-центр ІМВ

100 років тому, 10 (23) червня 1917 р. Українська Центральна Рада проголосила своїм Першим Універсалом автономію України. Це був перший вагомий результат національно-визвольних змагань українського народу, які увійшли в історію як Українська національно-демократична революція. Саме цій вікопомній події був присвячений Круглий стіл в Інституті міжнародних відносин «100 років Українській революції 1917-1923 років: міжнародно-політичний вимір», співорганізаторами якого виступили ІМВ і Комітет у закордонних справах Верховної Ради України.
Відкриваючи засідання Круглого столу, директор ІМВ професор Валерій Копійка зауважив, що 2017 року в Інституті проводиться низка заходів, присвячених 100-річчю Української Революції. Учасники Круглого столу, зокрема, голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганна Гопко, народний депутат України Віктор Романюк, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, а також відомі українські вчені, доктори історичних наук, професори Микола Дорошко, Михайло Кірсенко, Віктор Матвієнко та Іван Патриляк були одностайні у тому, що діячі УЦР були здебільшого романтиками – вони не сподівалися, що прагнення українців до незалежного державного життя наразяться на запеклий опір російських імперіалістів усіх мастей. Саме чільним діячам УЦР  ми складаємо свою дяку і шану за відроджену Українську державність.
Активну участь у науковій дискусії взяли студенти освітніх програм «країнознавство», «міжнародні комунікації», «міжнародне право» ІМВ, які висловилися за продовження діалогу з професійними істориками й політиками на актуальні теми українського національно-державного відродження. Відповіддю на студентську ініціативу стала пропозиція завідувача кафедри країнознавства Миколи Дорошка – модератора Круглого столу – про проведення в 2017-2018 навчальному році циклу тематичних зустрічей в ІМВ під назвою «Актуальні проблеми української національної пам’яті».
– Ці та інші заходи, що мають на меті відродження історичної пам’яті українського народу, є обов’язком і справою честі професорсько-викладацького складу Інституту міжнародних відносин, основною функцією якого є підготовка фахових дипломатів – патріотів України, які захищатимуть національні інтереси нашої держави за кордоном, – зазначив у прикінцевому слові директор ІМВ Валерій Копійка.