OLYMPUS DIGITAL CAMERAАндрій Петровський,
історичний факультет,
студент

У шевченківські дні студенти історичного факультету відвідали Національний музей імені Тараса Шевченка. Експозиція музею чудово відтворює основні віхи становлення українського Генія – від його народження, про що є запис в метричній книзі, яка тут зберігається, – і до останніх місяців його життя.
Окрему частину експозиції складають художні роботи, виконані Тарасом Шевченком, перлиною серед яких є славетна «Катерина», котра буквально заворожує погляд відвідувачів.
Цікаво, що серед малюнків Шевченка, які зберігаються в національному музеї, є зображення головного корпусу Університету Св. Володимира, датоване 1846 р. Авторство цього малюнка точно не встановлено, і приписується, окрім М. Сажина, також і Т. Шевченку.
Відвідини Національного музею Шевченка збагатили студентів новими знаннями про Великого Кобзаря, допомогли краще відтворити в уяві епоху, на яку припали його життя і творчість.
Історико-краєзнавча практика, яка включає в себе ознайомлення з визначними музеями, уже кілька років поспіль проходить на історичному факультеті. Її організатори – доценти Олександр Гончаров і Наталія Терес, директор Музею історії Університету Людмила Круглова та завідувач Археологічного музею Любов Самойленко.