46246936Учасники XV міжнародної науково-практичної конференції «Військова освіта і наука: сьогодення та майбутнє», що пройшла у ВІКНУ, говорили про розвиток системи вищої військової освіти. Участь у заході взяли представники Міноборони України, Генерального штабу, командування видів, оперативних командувань, військових частин, НАТО, ОБСЄ, науковців Університету та підприємств різних форм власності.
Від імені ректора Леоніда Губерського учасників конференції привітав проректор з наукової роботи Віктор Мартинюк: «Наше завдання – мати потужну освіту й науку, зокрема і військову. Адже це наша безпека й майбутнє».
Представники Збройних Сил Китайської Народної Республіки підполковник Лі Юнь та капітан 2 рангу Юй Ян розповіли про військову освіту в КНР. Цікавим моментом була розповідь Юй Яна про підготовку миротворців та освіту іноземних військовослужбовців у Китаї.
Учасники конференції обговорили питання покращення якості освіти, шляхи подальшого вдосконалення системи морально-психологічного забезпечення оборони держави, проблеми лінгвістичного забезпечення ЗСУ та інші важливі питання.
Також у межах конференції тривала виставка науково-практичних розробок оборонної тематики факультетів КНУ. Свої досягнення продемонстрували представники Інституту високих технологій, ННЦ «Інститут біології та медицини», факультету психології, Астрономічної обсерваторії, факультетів комп’ютерних наук і кібернетики й радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, механіко-математичного, фізичного та хімічного.
Зокрема, на виставці було представлено двохкоординатний прототип сейсмічного датчика для охорони об’єктів різного призначення (винахід Олександра Кульського, ІВТ).
Три проекти демонстрували науковці ННЦ «Інститут біології та медицини» Тетяна Берегова, Катерина Дворщенко, Микола Макарчук.
Прототип «Зорової труби-телескопу меніскової оптичної системи Грегорі» презентував Сергій Камінський з Астрономічної обсерваторії.
Свій проект Програмного комплексу для зовнішньобалістичних обчислень продемонстрували співробітники факультету комп’ютерних наук і кібернетики Ігор Сіренко та Олег Стеля.
Шаруваті нанокомпозиційні системи з високою стійкістю до дії високошвидкісного ударного навантаження продемонстрував професор фізичного факультету Сергій Рево. А команда ФРЕКС на чолі з Валерієм Григоруком знайомила відвідувачів з вимірювачем матеріальних параметрів речовин у мікрохвильовому діапазоні, захисним екраном антенних елементів від потужного випромінювання міліметрового діапазону хвиль та радіопоглинальними композитами для захисних екранів міліметрового діапазону радіохвиль.

За матеріалами курсантів вікну
та співробітників НДЧ