ІсторикиВсеукраїнську олімпіаду з військової історії провели на історичному факультеті. Спершу скромно розраховували на участь студентів київських вишів, однак після оголошення отримали шквал заяв з інших міст. Довелося розширювати географію. Переможців олімпіади нагороджували дипломами авторського дизайну Заслуженого художника України, розробника сучасних військових одностроїв Збройних сил України Олексія Руденка. Про спалах інтересу до військової історії України та тих, хто його підтримує, розповідає доцент історичного факультету Олексій СОКИРКО:

– 2016 року на нашому факультеті відкрито першу в Україні магістерську програму з військової історії. Олімпіаду замислили задля поширення інформації про таку  унікальну програму серед студентів. Адже навіть не в усіх військових академіях України сьогодні викладають такий предмет, як військова історія.
У першому – дистанційному – турі змагання ми запропонували 2 теми для дослідницьких есе. Теми стосувалися військово-теоретичної спадщини полководців. Теоретиків серед них небагато, в усьому світі мінімум таких людей. Про одного з них – генерал-хорунжого армії УНР Всеволода Петріва – писали свої роботи учасники першого туру олімпіади. Його переможці приїхали до Києва для участі у фінальному  турі, що складався вже із тестових завдань.
Для організаторів та учасників олімпіада стала справжнім святом спілкування однодумців, адже військова історія – не лише одна з найцікавіших і яскравих галузей сучасної історичної науки, вона надзвичайно актуальна в умовах теперішньої російської агресії в Україні. Саме військова історія залишається одним із найголовніших стрижнів історії національної, довкола якого формується патріотизм і відданість Батьківщині.
Інтерес до військової історії та однойменної магістерської освітньої програми другий рік поспіль підтримує на факультеті програма «Дні Мінерви», яку проводять справжні реконструктори-ентузіасти. Так, нещодавно вони завітали до нас із програмою «Україна і доба наполеонівських війн». Справжній фурор викликали реконструкції сержанта, сапера та барабанщика.  В основі таких реконструкцій – потужна наукова складова та копітка праця ентузіастів.