602_1180833240Постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 1998 року Відділення військової підготовки КНУ імені Тараса Шевченка перетворено у Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
ВІКНУ готує офіцерів для Збройних сил України: Сухопутних військ, Повітряних та Військово-Морських сил, інших військових формувань України. Інститут − єдиний в Україні військовий навчальний підрозділ вищого навчального закладу, який здійснює підготовку фахівців для всіх військових формувань зі спеціальностей міжнародні відносини, міжнародна інформація, переклад, фінанси, психологія, політологія, правознавство, військова журналістика, соціальні комунікації та регіональні студії, геоінформаційні системи і технології. В інституті функціонує ад’юнктура за 8-ма науковими спеціальностями.
Випускники інституту беруть участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях, навчаються у військових коледжах та академіях збройних сил іноземних держав. Слухачі отримують свідоцтво про рівень володіння іноземною мовою стандарту НАТО.
З 2014 року навчальний процес у Військовому інституті був організований відповідно до умов особливого періоду. У лютому 2015 року у зв’язку з проведенням АТО відбувся достроковий випуск офіцерів тактичної ланки. Наші випускники, а також офіцери Військового інституту стали захисниками територіальної цілісності України. Чимало офіцерів інституту перебували у відрядженнях у структурах цивільно-військового співробітництва в зоні АТО, у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, вирішували питання морально-психологічного, інформаційного та топогеодезичного забезпечення військ, безпосередньо брали участь у бойових діях.
Близько 100 випускників інституту брали участь у антитерористичній операції на Сході країни, а нині в операції Об’єднаних сил.