Студенти кафедри педагогіки факультету психології взяли участь у міжнародному практичному семінарі “Мультикультурне виховання в сучасній школі. Драматичне виховання. Клімат школи”. Семінар організувала чеська громадська організація “Асоціація з міжнародних питань” разом із КНУ імені Тараса Шевченка в рамках проекту, який підтримує Міністерство закордонних справ Чеської Республіки.

Лекторами семінару були чеські університетські викладачі Ева Муроньова, Марія Павловська та Ленка Гулова.

Представники Чехії спілкувалися зі студентами та викладачами кафедри педагогіки, обговорювали найактуальніші питання соціальної педагогіки сьогодні, проводили практичні заняття.

Студенти напряму підготовки “соціальна педагогіка” ознайомилися з інтерактивними методами мультикультурного виховання  та визначення атмосфери / клімату школи. Сьогодні нерідко в школі почуваються некомфортно не лише учні, але й учителі. Соціальний педагог для своєї успішної роботи також повинен уміти визначити проблеми, запобігти конфліктній ситуації й налагодити співпрацю.

Через педагогіку переживання студенти мали можливість ужитися в роль когось іншого, спробували бути іншою людиною, пережити як позитивні, так і негативні емоції, дістати “поганий” і “добрий” життєвий досвід. Та оскільки все це відбувається в безпечному середовищі – у своїй аудиторії, зі своїм викладачем, зі своїми однокурсниками тощо, то після завершення лекції-драми, з ролі можна вийти і продовжити своє щоденне життя за межами навчального закладу, але здобутий життєвий досвід залишається назавжди.

Факультет психології сподівається на подальшу співпрацю в рамках міжнародного проекту.