Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка  (ВІКНУ) – єдиний в Україні військовий
навчальний підрозділ вищого навчального закладу, який здійснює підготовку професіоналів з повною вищою освітою для Збройних Сил України та інших силових структур сектору безпеки
й оборони України.
Тут готують фахівців за освітніми рівнями “бакалавр” та
“магістр” за спеціальностями: психологія, політологія,
журналістика, зв’язки з громадськістю, міжнародна інформація,
міжнародні відносини, переклад, фінанси та кредит,
правознавство, геоінформаційні системи і технології.

На вибір на першуВіктор БАЛАБІН,
начальник Військового інституту

Високу оцінку, дану Верховним Головнокомандувачем Збройних сил України, намагаємося виправдовувати щоденно конкретними справами. Вважаю, що колектив інституту справедливо отримав її за самовіддану службу та наполегливу працю у підготовці гідних захисників Батьківщини. Ми підтвердили  її під час кількох хвиль мобілізації, які потужно накочувалися на інститут. Командування, керівники факультетів та кафедр, науково-педагогічні працівники – всі, хто був причетний до підготовки та навчання мобілізованих, –  гідно впоралися з важкими навантаженнями та продемонстрували високий професіоналізм.
Останнім часом змінилося на краще матеріальне та технічне забезпечення української армії. Особовий склад ВІКНУ відчуває турботу держави безпосередньо на собі. Відчули її й мобілізовані, коли прибули до нас на навчання. Всі призвані із запасу – офіцери. Приїхали освічені та досвідчені люди, яких було приємно навчати. Всі свідомо та добровільно «стали до строю», щоб після відповідної підготовки взяти активну участь в антитерористичній операції.
Під час мобілізаційної підготовки ми навчали фахівців різних спеціальностей, але переважну більшість складали військові психологи. Їх під свою опіку взяла кафедра військової педагогіки та психології на чолі з начальником, кандидатом психологічних наук, доцентом полковником Сергієм Васильєвим.
До змісту підготовки ми внесли конкретні зміни з урахуванням досвіду АТО. Особливого сенсу додали заняттям виступи наших науково-педагогічних працівників –  учасників антитерористичної операції полковника Володимира Лісовського, підполковників Ігора Коропатника, Віталія Антонюка, Наталії Мась. Офіцери гідно виконали спеціальне завдання, показали себе справжніми професіоналами.
Ми чудово розуміємо: обстановка, що склалася зараз у світі – дуже складна, напружена та вибухонебезпечна. Військо, особливо на передовій, має величезну потребу в неупередженому, об’єктивному й оперативному інформуванні про ситуацію не лише на фронті та всередині держави. Важливість адекватної інформації зростає до рівня значимості забезпечення воїнів зброєю, боєприпасами та засобами захисту. Усвідомлюючи це, ми посилили інформаційну складову з підготовки кадрів у Військовому інституті, створили кафедру військової журналістики  та спеціальний  навчально-тренувальний комплекс.
Переконаний, що ми сьогодні на вірному шляху. Армія – це не тільки надійний щит держави, але й щит миру. Він буде міцним лише тоді, коли ми матимемо сильну, боєздатну армію, служити в лавах якої дано лише справжнім патріотам.