OLYMPUS DIGITAL CAMERAЛауреатом «Премії Салема 2016» стала випускниця механіко-математичного факультету нашого університету Марина В’язовська. Цю нагороду щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень у теорії рядів Фур’є.
Премія Салема високо цінується у математичному світі. Її лауреатів вважають найімовірнішими претендентами на премію Філдса (аналог Нобелівської для математиків).
Комісія присудила премію Марині В’язовській за її відкриття світового рівня – щодо оптимального розміщення сфер у 8 та 24-вимірних просторах, яку для 3-вимірного простору ще в 1611 році розглядав відомий астроном Йоганн Кеплер.
Ще навесні, одразу після відкриття Марини, ми спілкувалися  з нею про історію її винаходу, про її улюблені розмірності 8 і 24, про смак і натхнення в математиці. Наводимо кілька цитат молодого лауреата «Премії Салема 2016»:

«8 і 24 – це такі собі чарівні розмірності, де все гарно працює».
«У кожного відкриття своя історія, інколи однієї ночі достатньо. Скажімо, у Пуанкаре автоморфні формули народилися за одну ніч. У математиці насправді багато красивого, але щоб цю красу побачити, над собою треба якийсь час попрацювати».
«Щоб по-справжньому насолодитися чимось цікавим, треба спочатку докласти певних зусиль, треба мати смак до науки».
«У математиці є свої жаби і птахи. Першим для того, аби щось побачити і зрозуміти, треба почати з якогось прикладу, а другі бачать все згори (вони спочатку вибудовують теорію, і лише потім застосовують її до конкретних прикладів або навіть залишають це для інших)».
«Навіть усередині математичної спільноти є свої Монтеккі і Капулетті, які мають діаметрально протилежні погляди».