академік– Від імені НАН України і академіка Бориса Патона маю високу честь щиро привітати багатотисячний колектив Університету з ювілеєм!
У Великій Хартії університетів (Болонья, 1988 рік) йдеться про те, що «викладання та дослідницька робота в університетах мають бути неподільні для того, щоб навчання в них відповідало постійно змінюваним потребам, запитам суспільства і науковим досягненням». Історія КНУ свідчить, що він послідовно дотримувався цього принципу упродовж всього часу свого існування Тому природно, що КНУ та НАНУ пов’язують давня дружба і плідне співробітництво. Видатні українські вчені та педагоги – випускники Університету – брали активну участь у заснуванні нашої Академії як її дійсні члени, а троє його випускників були її президентами. Серед нинішнього складу дійсних членів Академії кожний восьмий може з гордістю сказати, що Університет – його alma mater. Я також маю честь бути його випускником-радіофізиком 1957 року і все своє творче життя щиро дякую Університетові за отриману в ньому не лише фундаментальну, а й належну інженерну освіту.
Нині, як і завжди, Університет традиційно відіграє вагому роль у розвитку академічної науки. Він є потужною кузнею кваліфікованих кадрів для Академії. За останні 3 роки понад 300 випускників КНУ прийшли до аспірантури в академічні установи. Ми покладаємо велику надію на те, що студентська молодь Університету буде й надалі поповнювати лави науковців НАН України.