У нашому університеті відкрилася виставка, присвячена відомому опозиціонерові,публіцистові та поборникові польсько-української дружби Єжи Ґедройцю. Єжи Ґедройць (1906-2000рр.) – польський інтелектуал, відомий своєю боротьбою з комуністичним режимом у Польщі, ідеями польсько-українського примирення, також виступав за незалежність поневолених держав у складі СРСР,зокрема України. Громадський діяч відомий насамперед заснуванням літературно-політичного часопису Kultura, а також  Польського Інституту літератури. Завдяки його Інститутові видано праці українських літературознавців в еміграції, зокрема антологію української літератури 1917-1933 рр. «Розстріляне відродження», а також антологію шістдесятників «Україна 1956-1968».

На урочистому відкритті виставки в Мистецькій галереї біля актової зали студентів і викладачів привітали ректор КНУ академік Леонід Губерський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Литвин, автор і куратор виставки Малгожата Пташинська. У своєму виступі Леонід Васильович відзначив символічність дати відкриття виставки, яка збіглася з річницею депортації кримських татар і наголосив: «Ця виставка є формою гуманітарної допомоги та підтримки України в складний для неї час».

ГедройцьДоробок Єжи Ґедройця – неоціненний, бо надзвичайно великий внесок цього польського історика, видавця та інтелектуала в справу налагодження українсько-польських добросусідських стосунків. Саме йому належать слова «Без вільної України немає вільної Польщі».

Г.Палюх