Самчиківський розписУ мистецькій залі Інституту філології відкрилася виставка художніх творів «Самчиківський розпис». Вона працюватиме до 24 квітня .

Самчиківський розпис – вид традиційного мистецтва південно-східної Волині (північна частина сучасної Хмельницької області). Провідна роль у розписах належить рослинним мотивам, що відбилось у назвах – рожа, барвінок, мак, горицвіт, соняхи, колосочки, калина, дзвоники. Найулюбленішим, найбільш розвиненим орнаментальним мотивом розписів є вазон – образ світового дерева. Часто зображуються птахи в його кроні чи біля основи стовбура – вони ніби вічно перебувають у «дереві життя». У розписах також переважає рослинний з геометричними елементами крупний орнамент.
На початку XX ст. з розвитком настінних розписів і появою талановитих малювальниць, які розписували хати на замовлення, і через попит на настінні узори з’явилися розписи на окремих аркушах паперу – так звані мальовки.
У 60-х роках ХХ ст. в Самчиках спілчанин місцевої мистецької студії «Просвіт» Олександр Матвійович Пажимський за знайденими аналогами розписів на ужиткових предметах побуту розпочав відроджувати народний декоративний розпис – перенісши його на картини. Відтак мистецька студія «Просвіт» розпочала розвивати традиції місцевого декоративного розпису, збагатила його орнаментально, сюжетно та колористично.
Твори Самчиківського розпису розміщені в музеях та картинних галереях України, у багатьох приватних зібраннях України та за кордоном.