Збирають гроші та речі для бійців, проводять ярмарки, концерти й вистави, плетуть маскувальні сітки, допомагають переселенцям речами, а студентам із зони АТО – коштами, порадами і психологічною підтримкою. Все це роблять волонтери нашого університету. Крім того, в КНУ працюють медичні курси Товариства Червоного Хреста, «студентський вишкіл» від Студентської гвардії. Про це розповіла другокурсниця Катерина Таранова, координатор студентської робочої групи Координаційної ради університету.  Загалом же випускників, викладачів та студентів КНУ в зоні АТО – близько 100.

​- Проектів у нас дуже багато, вони всі тим чи іншим чином пов’язані зі збором коштів чи допомогою. Щомісяця прописуємо план дій. Студенти − народ креативний, весь час виникають якісь ідеї. Основними проектами є маркети, ярмарки різних типів з абсолютно різним товарним начинням. Скоро буде «Шевамаркет», «Ярмарок смаколиків». Виручені кошти підуть на допомогу в АТО.

КНУ ім. Шевченка виступив одним з організаторів благодійного проекту «Повертайся живим» разом із Київським муніципальним театром опери та балету й сестрами Тельнюк. Всі зібрані кошти пішли на лікування трьох поранених бійців. Один із них – випускник нашого університету. Другий – військовий репортер. Його зачепило під час виконання службових обов’язків. Історії цих хлопців дуже трагічні.

Звертаються до нас і мобілізовані випускники Військового інституту КНУ. Їм потрібне обмундирування різних видів: форма, берці. Теж допомагаємо.

Цікавий проект «Студентський вишкіл», долучатися до нього можуть і хлопці, і дівчата. Тут діє «Студентська гвардія» – випускники нашого Військового інституту або його курсанти чи студенти, які побували в АТО і готові поділитися досвідом. Четверо наших хлопців, які пройшли тут вишкіл протягом минулого семестру, зимові канікули провели в зоні АТО.

Діють медичні курси різної тривалості. Студенти мають змогу отримати міжнародний сертифікат волонтера, якщо пройдуть повний медичний курс.

Для переселенців збираємо речі. На кожному факультеті є свій центр, куди студенти можуть їх принести. Потреби змінюються, тож списки постійно оновлюються.

Студентська гвардіяЗ усіма студентами-переселенцями ми тримаємо зв’язок. Наша студентська робоча група має своїх представників на кожному факультеті, інституті. Тобто ми знаємо кожного студента, який перевівся на навчання, або, можливо, вчився в нашому університеті, а нині в зоні бойових дій і йому потрібна допомога. Коли виникає якась проблема фінансова чи в забезпеченні якимись речами – вони також звертаються до нас. Звертаються й по психологічну допомогу. У минулому семестрі діяла програма психологічних курсів – люди могли прийти і одержати базові навички спілкування з бійцями чи з людьми, які пережили стрес під час бойових дій. Виникають і питання поселення. Наприкінці минулого року до нас перевелося багато студентів із Донбасу і, аби не виникло проблем зі складанням сесії, ми теж їм допомагали.

Коли щоранку читаєш новини з війни і звикаєш до них – це страшна річ. Не варто забувати: якщо в нас тут мирне життя, то ми цим зобов’язані тим, хто на Сході. Якщо людина це розуміє, вона сама прийде й запропонує допомогу. Серед молоді я ще з повним збайдужінням не зустрічалася.