Креативний простір для талановитих науковців створено на базі Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича. Ініціативу California in Ukraine  – некомерційну спільноту, в якій люди працюватимуть над своїми стартапами  – започаткував відомий інвестор та підприємець із Сан-Франциско,  ветеран high-tech індустрії Ігор Шойфот. Неформальне передвідкриття проекту, який уже встиг стати легендою, 11 травня зібрало в стінах бібліотеки величезну кількість креативної молоді та поважних спікерів.
Директор Наукової бібліотеки Олег Сербін та керівництво Університету активно підтримують перспективний проект:
– California in Ukraine – це підтвердження того, що Університет відкритий для реалізації цікавих проектів, – зазначив проректор із науково-педагогічної роботи КНУ В’ячеслав Шамрай.
За словами генерального директора «Наукового парку Київський університет імені Тараса Шевченка» Віталія Чернюка, ідея виникла після одного з фестивалів інноваційних проектів. Саме величезна кількість цікавих стартапів і надихнула організаторів створити креативний простір для талановитих науковців.
У рамках програми учасники отримуватимуть усі необхідні знання, корисні не лише для просування стартапу, а й для розбудови успішного бізнесу. Своїм досвідом ділитимуться як іноземні ментори зі всього світу, так і українські підприємці. Як зауважив Ігор Шойфот, вже понад 50 тренерів погодилися на співпрацю. Також під час навчання коучі будуть використовувати програми найкращих інкубаторів світу. Організатори планують запустити проект і в інших містах України, зокрема у Харкові, Одесі та Дніпрі.
Стартувала тестова версія програми, однак уже набрано 30 команд з інноваційними та нестандартними стартапами, котрі зможуть зробити справжній вибух в українській hi-tech індустрії.