під  такою назвою в Музеї історії університету працює виставка, відкрита до 100-річчя від дня народження Героя України академіка П.Г.Тронька, випускника історичного факультету університету 1948 року.
Петро Тимофійович Тронько (1915-2011) – доктор історичних наук, професор, академік НАНУ, очолював правління Національної спілки краєзнавців України (1990-2011), Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені О.Гончара (1996-2011). Заслужений діяч науки і техніки України. Голова редколегій 26-томної «Історії міст і сіл Української                          РСР» – цінного скарбу української науки – та багатотомної науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».
Тронько виставка (2)За ініціативи, підтримки та безпосередньої участі П. Тронька розгорталася робота зі спорудження Музею народної архітектури та побуту України в Пирогові (який співробітники та кияни досі називають «Троньківкою»), Національного музею-заповідника запорізького козацтва у Запоріжжі, Меморіального комплексу, який нині називається «Національний музей історії України в Другій світовій війні» тощо.
Експозиції університетської виставки мовою документів та світлин розповідають про дитинство та студентські роки життя П.Тронька. В університетському архіві знайшлося чимало цінних документів, пов’язаних з періодом його навчання в університеті, а оригінальні матеріали з сімейних архівів, люб’язно надані Ларисою Петрівною Тронько, вдало довершили експозицію. У ході підготовки до виставки зібрано та оформлено чимало науково-бібліографічних  та фотоматеріалів завдяки зусиллям ініціаторів та ентузіастів її проведення  – професора  історичного факультету Г.Савченка, доцентів О.Гончарова та                   П. Котлярова, завідувачки Археологічного музею університету             Л. Самойленко, від Ради ветеранів КНУ – доцента Г. Кривошеї та В. Недзельської, від Наукової  бібліотеки ім.М. Максимовича – завідувачки  відділом М. Петрушиної.

Людмила КРУГЛОВА,
директор Музею історії КНУ