8Зустріч із суддями Верховного суду –
випускниками Університету

За результатами першого публічного конкурсу до нового Верховного Суду України обрано 115 суддів, серед яких 31 випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У рамках проекту  «Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства» відбулася зустріч новообраних суддів Верховного Суду – випускників КНУ зі студентами та викладачами Шевченкового університету на тему: «Верховний Суд – нова філософія судової влади. Як побудувати довіру».
У межах проекту такі дискусії раніше відбулися у кількох великих містах України: Харкові, Одесі та Львові.
Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор КНУ Леонід Губерський, який підкреслив, що це велика честь приймати наших суддів-випускників, які представляють найвищу судову гілку влади: «Ми пишаємося вами і водночас розуміємо, яка велика відповідальність і надії суспільства випали на вашу долю».
Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, доцент Інституту міжнародних відносин КНУ Сергій Козьяков зауважив, що судову реформу, за великим рахунком, проводять випускники Університету Шевченка, велика кількість яких працює і у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, й у Вищій раді правосуддя.
Також Голова ВККСу розповів присутнім про сам процес обрання суддів до Верховного суду. Він акцентував на тому, що всі співбесіди з тодішніми кандидатами відбувалися прозоро і транслювалися у прямому ефірі, вперше в історії України до претендентів було застосовано низку психологічних тестів, а їхні досьє були і є доступними на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Цей конкурс відбувся не тільки чесно, а й був повністю вільним від корупції», – резюмував Сергій Козьяков.

Головною метою зустрічі стала побудова відкритого діалогу зі студентами та викладачами Шевченкового університету, а також представниками активної спільноти Києва щодо перебігу судової реформи для побудови в країні суду, що діє на принципах верховенства права.
Багато вдячних слів пролунало на адресу Alma Mater.

Суддя Верховного Суду і випускниця КНУ 1993 року Олександра Яновська: «Як діти йдуть до батьків, так і ми прийшли сьогодні до своєї Alma Mater зі своїми досягненнями. Кожен із випускників пам’ятає, хто він та звідки. Я хочу, щоб кожен студент відчував себе членом великої елітної юридичної сім’ї. Я дякую своєму Університетові за те, що я ніколи не розчаровувалася у професії та у своїх викладачах».