ДніпроУлітку Народна хорова капела «Дніпро» КНУ представляла Україну на двох міжнародних хорових фестивалях – у м. Яси (Румунія) та м. Превеза (Греція).
У Румунії університетські хористи виступали у бібліотеці університету Міхая Емінеску та у стародавній православній церкві. Румунці тепло зустрічали виступи нашого «Дніпра»: хтось підспівував, хтось підходив і дякував за пісні. А університетських артистів особливо вразив дитячий церковний хор «Бранко» з міста Ниш (Сербія), який виконав чотири пісні такою гарною українською мовою, наче хористи знають її з дитинства.
Знайомство «Дніпра» із Грецією розпочалося з міста Салоніки. А вже наступного дня артисти капели були в Превезі, де й проходив чотириденний музичний фестиваль хорового співу. 36-ий Міжнародний хоровий фестиваль приймав 25 країн-учасниць, серед яких були: США, Болгарія, Естонія, Ізраїль, Колумбія, Німеччина, Польща, Сербія, Угорщина, Україна, Чехія тощо. Понад дві тисячі учасників з’їхалося на фестиваль до Греції зі всього світу.
Попри неабияку конкуренцію Народна хорова капела «Дніпро» привезла з гастролей почесне срібло у двох номінаціях: «Змішані хори» (чоловічий і жіночий склад) та «Вільний вибір програми».
Нагадаємо: цього року ми святкуватимемо 175-річчя хорової діяльності капели «Дніпро». Урочистості відбудуться у Великій залі Національної музичної академії України 3 грудня 2018 року. Хористи «Дніпра» запрошують на свій майбутній виступ усіх охочих. Спільно з хором Вільнюського університету, солістами Національної опери України та зведеним оркестром під керівництвом швейцарського диригента Сільвіо Вілера виконають «Реквієм» Моцарта.
За матеріалами
Олександра Козинця