Фото 4 _ АнісімовАнатолій АНІСІМОВ,
декан факультету
Склалося так, що Київ став одним із провідних центрів кібернетики в Радянському Союзі і післявоєнній Європі. Значною мірою цьому сприяв і Київський державний університет імені Т.Г.Шевченка, де в 1969 році створено перший факультет кібернетики для підготовки фахівців із комп’ютерних наук.
Наукові дослідження на факультеті розпочалися від дня його створення.І сьогодні ми тримаємо цю високу планку: на факультеті продовжують успішно розвиватися 5 наукових шкіл.
Час не стоїть на місці. У світі активно розвиваються різні складові кібернетики, виокремився новий напрям – комп’ютерні науки. Відповідно до викликів часу у 2016 році наш факультет було перейменовано на факультет комп’ютерних наук та кібернетики.
Репутація факультету формується його викладачами та науковими співробітниками, випускниками і нинішніми студентами. Наші випускники є засновниками IT-компаній та стартапів зі світовими іменами (Invisible.io, Preply), очолюють міжнародні ІТ-гіганти та ІТ-підрозділи міжнародних компаній (Samsung R&D Ukraine, Microsoft Ukraine). Студенти факультету проходять стажування у провідних ІТ-компаніях та університетах світу (Google, Facebook, Microsoft, MIT). Науковці факультету проводять спільні дослідження з європейськими університетами у сучасних напрямках computer science, підтримують співпрацю із топовими ІТ-компаніями України та світу.
Переконаний, що сьогоднішні випускники-кібернетики будуть потрібними в Україні та за її межами, впевнені, що бренд нашого факультету посідатиме достойне місце серед світових наукових центрів.