817240711Понад 40 років я працюю в університетах різних країн. Саме в університетах проводять більшу частину наукових досліджень, особливо в галузі фундаментальних наук. Заняття наукою поєднані тут із навчанням нових поколінь. У ХХ столітті виникла модель дослідницького університету, де за основу беруть саме наукову діяльність, а не чисте викладання. Нині всі провідні університети перейшли до такої моделі, її перемога остаточна й безповоротна. В університетах виникають й апробовуються нові ідеї й соціальні віяння до того, як вони заволодіють суспільством. Суспільство без адекватної університетської системи розвиватися не може (згадаймо Османську імперію).
На мою думку, ситуація з інтересом молоді до математики не така вже й сумна. Звичайно, я краще обізнаний із ситуацією у США. Дві великі революції – індустріальні й аграрна – кардинально змінили життя. На часі третя революція – інформаційна («штучний інтелект» і таке інше). Її спалахи вже помітні з-за обрію. Наслідки будуть не меншими, ніж у перших двох революцій. Чимало професій за 20 років просто зникнуть. Ця революція виросте з математики, і люди це усвідомлюють.
Київський університет для мене – це університет моїх близьких друзів. Я приїжджаю сюди щороку і щоразу з нетерпінням очікую на цю зустріч.