Ти і КонституціяСофія ПРИДАТКО,
студентка юридичного
факультету

На юридичному факультеті діє проект «Університет юних правознавців», мета якого – формування правової культури школярів, розширення їхнього світогляду в юридичній царині, підвищення рівня правосвідомості молодого покоління.
Нещодавно відбулася друга лекція проекту «Конституційне  право: Ти і Конституція». Перед юними студентами стояло непросте завдання – засвоїти основні положення однієї з фундаментальних галузей права.
Лектори «Університету юних правознавців» (Олена Митник, Дарина Михайленко й Уляна Лутчин) зуміли донести до слухачів важливу інформацію в цікавій і неординарній формі. Зокрема, діти писали правовий диктант, розв’язували кросворд, грали з картками, вели наперед підговлений для них конспект. Упродовж усієї лекції відбувалося живе спілкування між юними правознавцями та лекторами, школярі відповідали на різноманітні запитання, часто даючи справді обґрунтовані й не по-дитячому точні відповіді. Слухачі проекту за допомогою наочної моделі переконалися, що конституційне право є підґрунтям усієї національної системи права. Крім того, вони дізналися походження слова «конституція», ознайомилися зі структурою Конституції України, довідалися про права й обов’язки людини і громадянина, систему органів державної влади та їхні функції тощо.
Приємно, що юні правознавці працювали зі щирими усмішками на обличчях і непідробним бажанням знати більше! Тож із нетерпінням чекаємо наступної лекції!