атоМедаллю «За врятоване життя» нагороджено студента ІV курсу юридичного факультету Степана Сірака, санітара (парамедика) медичного пункту Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, який волонтером пішов на фронт. Нагородження відбулося під час засідання Вченої ради.

Нагороду вручали віце-президент Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова Олександар Гагаєв та виконавчий директор Благодійного фонду «Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова» Таміла Данилевська.
Виконуючи поважну місію – вручення державної нагороди Степану Сіраку – Олександр Гагаєв подякував ректору Леонідові Губерському за можливість вручити цю високу нагороду перед шанованим засіданням науковців і викладачів, а також за відзначення патріотичності студентів Університету. За рішенням Вченої ради КНУ Степана Сірака нагороджено відзнакою Вченої ради Університету, яку вручив ректор Леонід Губерський.
Як зазначив Степан, дякуючи за нагороди: «Рятуючи людей, я не думав про подвиг, я просто виконував свою роботу. Я один із тих тисяч захисників, які боронять свою країну від ворога. До речі, серед захисників я зустрічав чимало студентів і випускників КНУ».
Улітку цього року Степан Сірак разом із професійним лікарем, водієм-санітаром і помічником у складі екіпажу Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова евакуювали поранених з місця ведення бойових дій до найближчого військового шпиталю. За весь час перебування на Сході Степанові, який опановує в Університеті кримінальне судочинство, та його команді вдалося евакуювати близько двадцяти тяжко поранених осіб поблизу міста Мар’їнка. Крім того, він брав участь у спецоперації щодо виведення з окупованої території командира підрозділу протиповітряної оборони Російської Федерації, особисто причетного до трагедії збиття літака Боїнг 777 рейсу МН-17.