ректор більярдФото Т. Василик ©

0 років тому, 21 січня 2010 року, було затверджено статут Асоціації більярду КНУ. З нагоди ювілею президент Асоціації, ректор Леонід Губерський запросив більярдистів Університету і друзів Асоціації на зустріч, що відбулася 21 січня 2020 року в Головному корпусі.

Леонід Губерський привітав присутніх, подякував за співпрацю, особливо керівникам клубів, які надають спортсменам можливість проводити тренування та змагання, відзначив роботу секретаря Асоціації – професора Олександра Безносюка, який в 2019 році став суддею Міжнародної категорії.
– Свою Асоціацію ми створили на любительському рівні, – пригадав ректор. – Спершу збиралися для ігор колом ентузіастів, а потім це переросло у серйозну організацію, наша команда почала брати участь у міських і всеукраїнських змаганнях, отримувати серйозні перемоги. Більярд в Університеті користується великою пошаною, хоча і не входить до навчальних програм.
Заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Володимир Артамонов подякував за співпрацю у проведенні всеукраїнських спортивних змагань та сучасних спортивно-масових івентів, побажав і надалі ефективно реалізовувати проєкти, а студентам і співробітникам КНУ – бути активними, підтримувати здоровий спосіб життя, бути прикладом для однолітків та колег.
Перший проректор Національного університету фізичного виховання і спорту України Мирослав Дутчак у своєму виступі підкреслив, що в Україні на сьогодні не так багато закладів вищої світи, де вшановують більярдний вид спорту на такому рівні, як у КНУ.
– Це ще раз підкреслює ваше глибоке розуміння можливостей спорту у вирішенні багатьох проблем, – наголосив Мирослав Дутчак.
Присутніх також вітали президент Федерації спортивного більярду України Ігор Масол, проректор національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Світлана Сівіцька, керівники більярдних клубів Києва («Буффало», «Променада», «Авіатор», «Платон», «Лідер»), які активно співпрацюють з Асоціацією. Цікаво, що у клубі «Буффало» є більярдний стіл – точна копія того, за яким колись грав перший ректор університету святого Володимира Михайло Максимович.
Потім відбулася покрокова презентація діяльності Асоціації за 10 років.
Президент Асоціації Леонід Губерський вручив Почесні грамоти гостям, які допомагали Асоціації, а також спортсменам у номінації «Кращий гравець КНУ 2010-2020 рр.». Спеціальним призом нагороджений Олександр Курилко.
Зустріч завершилася в БК КНУ грою студентів, членів збірної України Андрія Тихого та Олександра Лапшина. Майстер-клас вийшов переконливим і чудовим, а потім ще була парна гра, до якої долучилися викладачі КНУ і по черзі складали пару молодим професіоналам. Свято вдалося!