мобільченкоНа зміцнення світового реноме Шевченкового університету як провідного вишу України працюватимуть науковці, які впродовж літа вибороли гранти поважних міжнародних програм академічних обмінів.

Грант імені Фулбрайта для проведення наукових досліджень у 2017/2018 навчальному році в Університеті штату Пенсильванія  здобула професорка Інституту філології Лада Коломієць.
Мета програми – укладання «Антології новітньої мультикультурної американської літератури» у власних українських перекладах.
Антологія охоплюватиме найкращі зразки художніх творів американських авторів, які належать до різних етнокультурних груп. Таку антологію вперше буде створено українською мовою.
Принцип її укладання досі не має аналогів у світовому перекладі.

Грант імені Фулбрайта для викладання у 2017/2018 навчальному році у Гемлайнському Університеті здобув доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Олександр Комаренко.
Проект має на меті розширити глобальне розуміння світових політичних процесів як для студентів, так і для місцевої громадськості шляхом вивчення історії та політики тих регіонів, які традиційно не були пріоритетними у політичних та історичних американських студіях. Тому Гемлайнський Університет насамперед зацікавлений у поглибленому вивченні історії та політики держав, які входили до складу колишнього СРСР. Олександр Комаренко читатиме американським студентам курси лекцій з історії та політики країн пострадянського простору. Раніше Олександр упродовж чотирьох років поспіль  читав аналогічні курси лекцій в університеті Айови. За оцінками американських студентів, він був одним із найкращих викладачів.

Дослідницьку стипендію від Фундації Олександра фон Гумбольдта здобула старший науковий співробітник Центру українознавства філософського факультету Катерина Кобченко. Її наукові студії в Німеччині та ширше – німецькомовному просторі Європи – після Другої світової війни у політичному та інтелектуальному аспектах. Студії відповідають напрямку наукової роботи Катерини Кобченко «Консолідація українства в постколоніальну добу».

Дві стипендіальних програми одночасно – Уряду Республіки Польща для молодих науковців та  програму імені Лейна Кіркланда – виборов доцент економічного факультету Максим Ситницький. Отримання ґранту було можливим лише за однією з них. Максим обрав Стипендіальну програму Уряду Республіки Польща для молодих науковців, яка реалізовуватиметься у Варшавському Університеті. Тематика наукового проекту стосується дослідження шляхів підвищення ефективності процесів стратегічного управління організаціями.