Дизайн без названияШановні студенти, викладачі,
співробітники Всіх поколінь!

Нинішній рік – ювілейний для нашого Університету, йому виповнюється 185 років. Наша alma mater має дивовижну історію: створений 1834 року як Університет святого Володимира, він був закритий через чотири роки після урочистого відкриття, пережив кількадесят реорганізацій, низку повстань і революцій, дві світові війни та евакуації, декілька великих хвиль еміграції професорів, масові репресії й ідеологічний тиск, руйнацію і відбудову. Із маленького, розкиданого по орендованих будинках Києва вчорашнього ліцею він виріс до провідного університету незалежної держави. Разом з усім народом, усією країною Шевченків університет пройшов тернистий шлях становлення, нелегких випробувань і стрімкого розвитку. В усі часи він залишався храмом освіти, науки та культури, осередком прогресивних ідей і суспільних рухів, зразком громадянської мужності, вогнищем свободи і непокори будь-яким проявам несправедливості та насильства.
Сьогодні Київський національний університет імені Тараса Шевченка – багатогалузевий класичний заклад вищої освіти, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавне та міжнародне визнання, посідає поважні позиції у міжнародних освітніх рейтингах. За 185 років в Університеті підготовлено десятки тисяч фахівців різного профілю, у тому числі – кадрів для зарубіжних країн. КНУ дав світові яскраву плеяду визначних вчених, відомих державних і громадських діячів. Нині тут розвиваються поважні наукові школи й освітні традиції, широкі міжнародні зв’язки, створено потужну матеріально-технічну базу, сконцентровано найкращий освітній і науковий потенціал країни. Наш Університет – неповторна, унікальна інституція, дивовижний витвір інтелекту й генію людського!
Щиро вітаю з ювілеєм усі покоління нашого Університету – усіх викладачів, студентів, співробітників, які творили і творять нині його користь, честь і славу! Бажаю всім міцного здоров’я, подальших звершень і успіхів у всіх починаннях!

Ректор Леонід Губерський,
академік НАН України